פיקוח בניה וניהול פרויקטים

פיקוח בניה באמצעות מטרופולין גרופ

פיקוח בניה וניהול פרוייקטים נדרש לכל פרוייקט הנדסי כפי שלכל חברה גדולה יש מנהל פרוייקט ואף חברת פיקוח. כך גם לפרוייקטים בסדר גודל קטן יותר כגון בניית בית פרטי תוספת בניה ואף שיפוץ בקנה מידה גדול. 

 

פיקוח בניה - מטרופולין גרופ

כל הפרויקטים ההנדסיים בימינו, כוללים בתוכם מורכבות כלשהי בצד הטכני והאנושי.

פרויקט הנדסי שיעדו הוא הקמת בניין רב קומות או בית פרטי, הוא תהליך מורכב מאוד, הכולל בתוכו רבדים שונים של תכנון וביצוע – משלב התוכניות הכתובות על הנייר, דרך הגדרת לוח הזמנים למשימת הבנייה, הובלת צוותים של אנשי מקצוע ופועלים וחיבור בין המחלקות השונות ועד פיקוח על הפן הבטיחותי של העבודה וטיפול בבירוקרטיה הרבה מאוד שגלומה ב"הרמת" פרויקט הנדסי באשר הוא בישראל.

מפקחי הבנייה הם המענה לכל סבך המנהלות והקשיים הטכניים שכרוכים בהוצאתם לפועל של פרוייקטי בנייה!

בבואכם להגשים את חלום המגורים האולטימטיבי שלכם, הם יקלו עליכם בצורה שקשה להסביר על הנייר, את הביצוע בפועל של הפרויקט בצורה מיטבית ויחסכו לכם בשורה התחתונה הרבה כסף, זמן וכאב ראש בתהליך המורכב.

לפירוט המלא בנושא תחומי אחריותו של מפקח הבנייה, המשיכו לקרוא>>

תחומי האחריות של מנהל פרויקט בניה

תפקיד מפקח הבניה הוא לדאוג לסינרגיה בין שלל קבלני המשנה תזמונם לעבודה ופיקוח הדוק על איכות הבניה תוך מתן דגש על סדרי עדיפויות בין שלל התפקידים נמצא גם ניהול משא ומתן בין הקבלנים עד לסגירה במחיר המשתלם ביותר ללקוח ללא התפשרות על איכות הבניה והמוצר הסופי, מפקח בניה טוב נותן שקט נפשי למזמין העבודה תוך עמידה בלוח זמנים ומסגרת תקציבית והקפדה יתרה על התוצר הסופי וליווי המזמין לכל אורך הדרך על לקבלת מפתח.

מדוע פיקוח בנייה חשוב כל כך עבורכם?

פיקוח בנייה הוא חיוני עבורכם, המתכננים לבנות בית פרטי או המשפצי דירה, משום ש: לא כל קבלן מבצע מסתדר עם ניהול פרויקט מורכב, בעל רבדים תכנוניים והנדסיים – טכניים וצורך לשתף פעולה עם גופים עירוניים ואחרים.

ניהול הפרויקט עם מפקח בנייה, מוביל לאינטגרציה אופטימלית בין הגורמים השונים בתוך הפרויקט ולמניעת קיומן של עבודות מיותרות שיעכבו את סיום הפרויקט ויגררו אתכם לעלויות נוספות.

בנוסף, עצם קיומו מפקח בנייה באתר, הינה חשובה מאין כמותה עבור הפן הבטיחותי של הפרויקט – מניעת עבודה רשלנית של מי מהצדדים בפרויקט ואתם תוכלו "לישון בשקט" אם וכאשר תחליטו לשכור את שירותיו של מפקח בנייה מנוסה ומקצועי.

בואו נסכם עבורכם בנקודות מה כולל בתוכו פיקוח בניה מקצועי :

  •  מציאת קבלן – בשל ניסיונם העשיר של מפקחי הבנייה, הם מוכרחים לדעת להמליץ לכם על מספר קבלנים לבחירתכם ולהוביל אתכם בתהליך הבחירה, תוך ייעוץ למול הצעות המחיר שתקבלו.
  • טפסים ואישורים – יש מי שמטפל עבורכם בבירוקרטיה המורכבת והארוכה (והדי מייגעת) של בניית בית פרטי / שיפוץ בית קיים – החל מהגשת בקשות וטפסים טרום תחילת העבודה ועד להגשת טופס 4, המאשר את אכלוסו הסופי של הבית מול העירייה.

  • הגדרת לוח הזמנים לביצוע הפרויקט – מפקח הבנייה שלכם צריך לדעת לקבוע עבורכם לו"ז ריאלי שמולו יעבוד הקבלן ו"לעמוד על הרגליים האחוריות" באי חריגה ממנו.  המפקח ינהל עבורכם גם את נושא התשלום לקבל, כך שהכסף יימסר לאנשי המקצוע שבונים את ביתכם, רק לאחר שהעבודה התבצעה בזמן שנקבע מראש.
  •  עריכת חוזים –  כאמור בסעיף הקודם, מפקח הבנייה אחראי על הנושאים הכספיים בפרויקט וככזה, עליו מוטל לערוך את חוזי העבודה מול הקבלן והגורמים האחרים שמצטרפים אליו.
  •  בדיקות בטיחות – מפקח הבנייה אמנם אינו מבצע את בדיקות הבטיחות בעצמו, אך מתוך הידע העשיר שלו – מוודא שכולן מיושמות
  • תיאום בשטח בין הקבלן, המהנדסים והפועלים – מפקח הבנייה (בבנייה פרטית) בוחן שכל הגורמים הרלוונטים לפרויקט, נוכחים בעבודה כמתבקש ושהמשימות מתקיימות בהיגיון מקצועי. בנוסף,אחראי המפקח על תיאום הציפיות בין הקבלן והמהנדסים ללקוחותיו שלו.

מה ההבדל בין מפקח בנייה למנהל בנייה ?

מכיוון שפיקוח בנייה פרטית אינו מחויב בחוקי המדינה, הוא אינו מצריך לימודים רשמיים, על אף חשיבותו הכה עצומה!

נשמע לכם תמוה ומלחיץ ?

הרשו לנו – המומחים של מטרופולין גרופ, לעשות לכם סדר בנושא החשוב ולשים לכם את הדגשים על ההבדל המהותיים בין מפקח בנייה למנהל בנייה.

פיקוח בניה, משמעותה לקיחת אחריות על בקרת האיכות בפרויקט הבנייה שלכם. מפקח הבנייה יהיה אחראי על שביעות רצונכם מבחינת קצב עבודה ועמידה בדד ליין שהגדרתם, מבחינת עמידה בתקציבים שהגדרתם לו ואין לחרוג מהם מבחינתכם, מבחינת השימוש בחומרים איכותיים כפי שביקשתם והטמעת ה"ויז'ן" העיצובי שלכם הלכה למעשה בתהליך הבנייה. בנוסף, מפקח הבנייה הפרטית, משגיח שהעבודה באתר, נעשית בצורה בטיחותית, בלי חריגות מתקני העבודה והתנהגויות שליליות באתר.

מי יכול להיות מפקח בנייה ? 

מומחים עם ידע רב (ולרוב גם ניסיון) בענף הבנייה.

זה יכול להיות מפקח בניה מנוסה (שלא מהתחום של בנייה פרטית), מהנדס בניין מוסמך וגם יכול להיות גם קבלן בדימוס שברזומה שלו יש עשרות ואף מאות בתים, שעל הקמתם ניצח.

מנהל בנייה – הוא אחראי הבטיחות באתר הבנייה ועליו מוטלת האחריות בהשגחה על עבודתם של הפועלים – שהם עובדים לפי תקנות הבטיחות הכלליות ולפי ההוראות הספציפיות לפרויקט המסוים. מנהל הבנייה ממונה על פי חוקי מדינת ישראל ונשכר על ידי היזם או הקבלן של הפרוייקט ולכם אין תקשורת ישירה איתו.

דברו איתנו