ביקורת ליקויי בניה - מטרופוילן גרופ

ביקורת ליקויי בניה

"ליקויי בנייה" הם הגדרה כוללנית עבור כל סוגי הכשלים, הפגמים והבלאי, המופיעים בשטח הנכס הבנוי- מליקויי בנייה קשים כדוגמת: עמודים תומכים שלא נבנו בצורה תקנית, דרך מרפסות שנוספו למבנה בצורה לא חוקית, חובבנית ומסוכנת ועד רטיבות חריגה בקירות.

ליקויים כמו אלה המתוארים מעלה, עשויים להיווצר בשל רשלנות קבלן בתהליך הבנייה ו/או בשל חוסר הקפדה ביישום תקנות החוק לענף הבניה ועלולים להשפיע באופן אקוטי על ערך הנכס ובטיחות השימוש בו והימצאותם בנכס מחייבת את תיקונם בהקדם.

אז נכון, לרבים מאיתנו אולי קשה להודות בעובדה שאנחנו חיים בבניין רעוע ואף מסוכן למגורים, אך המציאות היא שחלק לא מבוטל מ בעלי הדירות ובתים בישראל, חיים בבתים הדורשים שיפוץ משמעותי עקב ליקויי הבניה האקוטיים שבהם.

לתשומת ליבכם– אם ניקח בחשבון את עלות התיקונים לליקויי בניה משמעותיים (שבהחלט יכול להיות שאם היו תופסים אותם בזמן, שעוד היו בסדרי גודל קטנים, יכלו למנוע את הידרדרותם לשלב חמור ומסוכן), הרי שביקורת ליקויים התחלתית – טרום הרכישה של נכס מגורים, עשויה לחסוך לכם עד מאות אלפי שקלים, כתוצאה מאיתור ליקויי בניה מוקדם.

הגעתם לפסקה הזאת במאמר ועדיין לא השתכנעתם עד הסוף לגבי נחיצותה של ביקורת ליקויי בניה בשלבי רכישת הנכס למגורים או להשקעה, אנו די משוכנעים שהמשך הטקסט יעשה זאת עבורכם 😊

היתרונות הבולטים בביצוע ביקורת ליקויי בניה

כאמור קודם לכן, ישנם ליקויי בנייה שונים ורבים שקיימים במבני מגורים. חלק מהליקויים הם שוליים – פגמים קוסמטיים שאינם פוגעים באיכות החיים של הדייר ואינם מסכנים את ביטחונו וחלק אחר, הם אקוטיים מאוד, כיוון שיכולים לגרום לסכנת חיים ממשית.

ביקורת ליקויי בניה, עשויה להקל עליכם את הטרחה העצומה ש"תיפול עליכם" במידה ותרכשו דירה למגורים שיש בה ליקויים ובלאי לא סבירים, אשר יאלצו אתכם להזמין אנשי מקצוע שכמובן שעבודתם אינה בחינם.

בדק בית מוקדם, ייתן לכם מראה מדויקת (או כמעט מדויקת) אודות הנכס בו אתם מתעניינים עבור מגורים או השקעה ויחסוך לכם הון רב ועוגמת נפש שעשויים להיות מנת חלקכם אם תרכשו נכס במצב ירוד.

לדוגמה: גם ליקויים שיכולים להיראות לנו בעין, גם ללא מכשור ייעודי מיוחד (שמביא עימו מומחה בדק הבית) וייתפסו לנו כ"לא רציניים" בעין לא מקצועית, כמו כתם רטיבות קלה בקיר, עלול להחביא בתוכו ליקוי חמור בהרבה ממה שאנו מדמיינים לעצמנו, כמו תקלה במערכת הביוב של הבית (שעשויה לעלות עשרות אלפי שקלים לתקן) העשויה לגרום להצפת הנכס. איתור מוקדם של נזילת מים ומניעת הצפות מים, כבר בשלב בדק הבית של טרום הכניסה לנכס, הינו "דבר מבורך" מאין כמותו, לפני שרוכשים נכס במיטב כספנו.

ישנם גם ליקויים אחרים, אלה הסמויים בכלל לעין הרגילה וחשופים רק בפני מכשור מיוחד שמביא איתו איש המקצוע מטעם חברת בדק הבית, כמו למשל: עמודי תמיכה רעועיים בשלד של המבנה, מרצפות רופפות וכד'.

דו”ח איתור ליקויי בניה – להבטחת ראש שקט ברכישת בית

דוח בדק בית הוא הדוח אותו יפיק עבורם מומחה ביקורת המבנים שתשכרו, בתום ביצוע בדיקה מקיפה למבנה שעבורו הזמנתם את העבודה. הדוח (המפורט) אותו תקבלו, הוא בעל משקל משפטי ויכול להבטיח לכם ראש שקט בבואכם להיכנס לדירה שרכשתם במיטב כספכם.

מה כולל הדו"ח?

  • בדיקת מערכות אינסטלציה וסניטריה- בדיקת איטום בכלל הנכס, כולל בחדרים רטובים ושיפועי ניקוז.
  • בדיקת תשתיות אקוטיות במבנה –תשתית החשמל, מערכת המים, תשתית התקשורת (טלפון ואינטרנט) וכד'.
  • בדיקת פתחים – דלתות ומשקופים.
  • בדיקת טיח וצבע.
  • בדיקת ריצוף וחיפויים בכל הנכס.
  • בדיקת מסגור – אלומיניום ושאר מתכת, כולל:- חלונות, דלתות, מעקות וכו'.

לסיכום – באלה מצבים מומלץ מאוד לשכור מומחה לביצוע ביקורת ליקויי בנייה?

תוך כדי הליכי בנייה – שכרתם את שירותיו של קבלן לבניית ביתכם הפרטי ואתם רוצים לדעת שמומחה מטעמכם (שאינו מגיע מצד הקבלן ומייצג את האינטרסים שלו) בוחן את טיב עבודתו ומוודא שאתם מקבלים את בית החלומות שפינטזתם עליו? בדיוק בשביל זה קיימים שירותי פיקוח הנדסי ובדק מבנים. מטרת הביקורת היא, למנוע ליקויי שלד ומבנה – אותם יהיה מאוד מורכב ויקר לתקן בשלבים מתקדמים יותר של עבודות הבנייה או לאחריה שהנכס כבר יהיה בנוי ומאוכלס.

הליכי שיפוץ ו/או הרחבה של נכס – במידה ואתם מרחיבים את חלל מבנה המגורים או משפצים/משדרגים אותו, מומלץ לכם לשכור את שירותיה של חברת בדק בית מקצועית ואמינה כמו "מטרופולין גרופ בדק בית", אשר תוודא שכל ההליכים המורכבים של שיפוץ או שדרוג הבית, מתבצעים ללא חריגה מהתוכניות הכתובות ומתקנות הבניה בישראל.

לפני רכישת נכסים יד שנייה- ביקורת ליקוי בניה במקרה של מבנה מגורים "משומש", נועדה לצורך איתור ליקויי בנייה, אשר עשויים להיות ""deal breakers מבחינת עסקת רכישת הנכס. כלומר, ביקורת מקצועית של בדק בית, תסייע לכם לקבל החלטה מושכלת בנוגע לביצוע עסקת רכישת נכס למגורים. לאחר הבדיקה, איתור הליקויים והערכת מחיר תיקונם בידי מומחה בדק הבית בדוח ליקויי הבנייה שיופק לכם, יוכל מוכר הנכס לבחור לתקן את הליקויים בעצמו כדי שתקנו אותו במצב אופטימלי או להגיע איתכם להסכמה משותפת על הורדה בסכום הכסף המבוקש לסגירת העסקה ואז אתם תוכלו לבחור האם לבצע את התיקונים או לאו (רק במקרים של ליקויים ובלאי סבירים – שאינם פוגעים אקוטית באיכות חייכם ואף עלולים לסכן את בריאותכם) ומתי לבצעם.

לפני רכישת "דירה חדשה מקבלן" – כן כן, גם בנכס חדש לגמרי עלולים להיות כהנה וכהנה ליקויים ופגמים שהינם תולדה של רצון של הקבלן המבצע לחסוך בעלויות בחומרי הבנייה, חוסר פיקוח מספק על הנעשה בידי הפועלים באתר הבנייה בשלבי הבנייה ובדיקת איכות לא ראויה שנעשיתה למבנה בתום תהליך הבנייה. ביקורת ליקוי בניה במקרים אלה, תבטיח לכם כניסה חלקה לביתכם החדש, כיוון שתחייב את הקבלן בביצוע תיקוני הליקויים (קיים חוק בישראל, המקנה לרוכשי דירה חדשה, אחריות על שלד המבנה ושאר תשתיותיו, לאורך תקופה הנעה בין שנה ל-7 שנים, לפי סוג הליקוי ומיקומו במבנה) מבלי יכולת מצידו, להתנער מאחריותו ולהשאיר אתכם עם דירה חדשה ש"הפכה מחלום לסיוט" וגרמה לכם לעוגמת נפש ונזק כבד לכיס. כאמור קודם לכן במאמר, דו"ח בדק הבית שמפיקות עבורכן חברות בדק הבית, קביל בבית המשפט ויכול ליצור מאזן הרתעה מול קבלן רשלן ולא ישר.

  • להכרת זכויתכם הצרכניות כבעלי דירות ובתים חדשים, היכנסו כאן>>

ביקורת ליקויי בניה מקצועית במטרופולין גרופ בדק בית

חברתנו מתמחה באיתור כל סוגי הליקויים הקיימים בענף הבניה וביכולתנו לספק לכל אחד שישכור את שירותי המומחים שלנו, דו"ח ליקויי בניה, עם תיאור מפורט של כל התיקונים הנדרשים והערכות העלות שלהם. מטרופולין גרופ בהנהלת מפקח הבנייה הבכיר, מר חיים טוויטו, תלווה אתכם מבחינה הנדסית-מקצועית בתהליך הקמת הדירה או לאחריו, כך שתקבלו את התמונה המלאה אודות הנכס למגורים בו אתם מעוניינים ותדעו לקבל החלטות מושכלות לגבי דרכי ההתמודדות עם ליקויי בנייה שעשויים להיות בו.

לכל מידע נוסף ולהזמנת שירות ביקורת ליקויי בנייה, חייגו אלינו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *