בדק בית

מה זה בדק בית ?

בדק בית היא בדיקה שמבצע בעל מקצוע מורשה לכלל מערכות הבית.

בין המערכות הנבדקות הן: מערכת המים, הניקוז, איטום, ריצוף, טייח, חשמל, נגרות, אלומיניום וצבע. מטרת הבדיקה היא לזהות חריגות מהתקן או ליקויים מהותיים מעבר לרמת בדיקת הלקוח.

בדק בית הוא שירות חיוני עבורכם במצב בו אתם שוקלים לרכוש דירה – חדשה מקבלן או מיד שנייה.

בדיקה המבוצעת בצורה קפדנית ומקצועית תמנע ממכם רכישת נדל"ן עמוס בליקויי בנייה ובלאי במערכות חיוניות לשימושכם במחייה בנכס ואף יכולה למנוע ממכם הרפתקאות כלכליות, כיוון שהיא מהווה מסמך קביל בבית המשפט.

אי ביצועו של בדק בית דקדקני בידי חברת בדק בית מנוסה, בטרם המעבר לנכס חדש עלול להסתיים עבורכם בצורה קשה – מבחינת איכות חיים ירודה אשר נלווית למחייה תחת תנאים לא ראויים או לא אופטימליים וכספית, במידה ותימשכו להרפתקאות כלכליות ע"י הקבלן (במקרה של רכישת דירה חדשה) או בשל כך שרכשתם מבנה מגורים מיד שנייה, אשר טומן בחובו בלאי ופגמים רבים. הליקויים השונים בתשתית מבנה המגורים או במערכות החיוניות שלה, עלולים להוביל להצפות ביוב, תקלות באספקת החשמל הביתי, סדקים א-בטיחותיים ולא אסתטיים למראה- בתקרה, בקירות, ברצפות וכו', לנזילות שיובילו להיווצרות עובש ופטריות ועוד.

הליקויים נעים בין נזק אסתטי לבין כשלים בטיחותיים שעלולים לסכן את משפחתכם ואתכם. 

איתור ליקויים מוקדם יכול להושיע אתכם מאי נעימויות מאוד גדולות , כדוגמת תביעה כושלת כנגד קבלן שמכר לכם דירה חדשה עם ליקויים, דרך רכישה של דירת יד 2, מלאה בבלאי סמוי החבוי בין קירות המבנה ועד הצלת פגיעות בגוף ונפש במקרים קיצוניים של ליקויים חמורים מאוד בנכסים מסוימים.
אל תרכשו ותיכנסו לנכס ללא בדיקה מוקדמת מצד מהנדס מוסמך שיבצע עבורכם בדק בית מקיף ויפיק עבורכם דוח איתור ליקויי בנייה מפורט.

בוידאו: איתור נזילה סמויה בזמן בדק בית. במקרה הנ"ל לא היה סיכוי למזמין השירות לעלות על הנזילה בעצמו. האיתור בוצע באמצעות כלים טכנולוגיים. 
בדק בית - מטרופולין גרופ

מה מטרת הבדיקה ולמה נרצה לעשות בדק בית אפילו לנכס מקבלן ?

רוכשי דירות רבים, נוטים לעשות בדק בית לדירה מיד שנייה אך מה לגבי מבני מגורים חדשים מקבלן ? לעיתים רבות מדי, נוהג הקבלן להפעיל לחץ על הרוכשים, לחתום בקלות דעת על מסמך פרוטוקולי המסירה. הרוכשים אינם תמיד בוחנים ביסודיות את מצב הנכס, מכיוון שהם אינם בעלי עיניים מקצועיות שיכולות לאתר ליקויים וכי הם נוטים לחשוב שאם הנכס הוא חדש והקבלן נתן את מילתו שהכל נבדק ע"י מפקח הבנייה ונמצא כתקין, אזי שהכל בסדר.

על מנת לוודא שהינכם מקבלים נכס מושלם – נקי מכל ליקוי בטיחותי, אסתטי וכד' שיכול לפגוע קשות באיכות חייכם במגורים בנכס, שיכרו את שירותיו של איש מקצוע מתחום בדק הבית.

עורך הבדק בודק את נתוני הבית שעומדים בקנה אחד עם חוזה הדירה מפרט הטכני ושינויי הדיירים במקרה וקיימים. הבדיקה נעשית בהתאם לתקנים השונים של תכנון ובניה ומסתמך על מפרטים לענף הבניין כגון חוק החשמל, חוק המכר, הוראות למתקני תברואה (הל"ת), מפרט כללי לעבודות בניה בהוצאת משרד הבטחון (הספר הכחול), תקנות הג"א תש"ן – 1990, הוראות כיבוי אש, תקנים ישראלים ומפרטי מכון בתחום הבניה, בהוצאת מכון התקנים הישראלי מת"י.

מה נבדוק בנכס במהלך בדק הבית ?

במהלך הבדיקה אנו בודקים גם שכל מה שהובטח ללקוח ע"י הקבלן אכן סופק.

בדיקת ליקויים אסתטיים ופגמים בעבודות ריצוף, טיח, אינסטלציה.

שיפועים במקלחות במרפסות וגגות.

איטומים.

עבודת נגרות.

עבודת אלומיניום.

דלתות כניסה וממ"ד.

יתרונות קבוצת מטרופולין בביצוע בדק בית:

בראש ובראשונה היתרון שלנו הוא הידע המקצועי והצמיחה מתוך השטח.

ההכרה של כל שלבי הבניה משלב החפירה והדיפון ועד לגמר וקבלת מפתח.

נסיון רב שנים בענף הבניה,  תוך מתן שירות לחברות מהמובילות במשק

והשתתפות בפרוייקטים מהגדולים שקמו בארץ.

אצלנו במטרופולין הלקוח מקבל בית חם ואוזן קשבת.

יחס ושירות אישי הם הדרך שלנו. 

מטרופולין גרופ - ביקורת מבנים