בדק בית מחיר למשתכן - מטרופולין גרופ

בדק בית למחיר למשתכן – מה חשוב לדעת?

כולנו מכירים את נושא מחירי הדיור בישראל ורבות שומעים על כך בכלי התקשורת.

אחד מהפרויקטים הבולטים המסייעים להוזיל את העלויות על דירות הינו "פרויקט מחיר למשתכן".

מהו פרויקט מחיר למשתכן?

על מנת שלא ללכת לאיבוד בסבך הבירוקרטיה, הבה נעשה סדר ונסביר תחילה מהו פרויקט מחיר למשתכן ומהי בדיקת בדק בית.

"פרויקט מחיר למשתכן" הינה תכנית ממשלתית, המדברת למעשה על דירות חדשות הנמכרות בהגרלה במחיר זול במיוחד (ובתנאים מסוימים) מהדירות המוצעות למכירה בשוק. מי שזכו בהגרלת "מחיר למשתכן" אינם יכולים למכור את הדירה 5 שנים מיום קבלת טופס 4 או 7 שנים מיום ההגרלה.

עקב כל אלו מבקשים הקבלנים להוזיל את עלויות הבנייה ולחסוך בחומרי הגלם והעבודה ולכן, בדק בית בדירה בפרויקט מחיר למשתכן, הוא חשוב מאין כמותו.

"בדק בית" היא אחת מהבדיקות החשובות ביותר שעליכם לעשות כאשר אתם רוכשים / מתכננים לרכוש נכס חדש, או יד שנייה, או כמו במקרה שלנו – דירה בפרויקט מחיר למשתכן.

בדק בית היא בדיקה ש"נכנסת לקרביים של הנכס" ומאתרת ליקויים שהדיירים/רוכשים אינם יכולים לראות בעצמם (ואפילו אינם יודעים על ליקויים שכאלה), כמו קירות הבית, התקרה, הרצפה, חיווט החשמל, האינסטלציה, טיח, נגרות אלומיניום ועוד.

בדק בית היא לא מותרות, היא חובה!! בדיקה זו חייבת להיות מבוצעת ע"י איש מקצוע מוסמך, אשר מפיק לרוכש הנכס בסיומה של הבדיקה, דוח מפורט ובו כל הליקויים והפגמים שנתגלו. מסמך שכזה נחשב כראיה בביהמ"ש במקרה הצורך.

בדק בית למחיר למשתכן – מה צריך לדעת?

במידה והוגרלתם לדירה במחיר למשתכן, רצוי להעביר לחברה המבצעת את בדק הבית, את תכניות הדירה מהר ככל האפשר, על מנת שניתן יהיה לבחון האם הדירה עומדת בכל התקנים עפ"י חוק ובכל המצוין במפרט. נדגיש כי היות ודירות במחיר למשתכן נחשבות לזולות בחומרי הגמר ובמפרט, עדיין על הקבלן המבצע לעמוד בחקיקה ובתקנות של משרד השיכון ויש לעשות הפרדה בין ניראותה הפיזית של הדירה (מאד בסיסית) לבין פגמים וליקויים המתגלים במבנה הפיזי ובמערכות השונות הנסתרות והגלויות כאחד.

מתי יש להזמין בדק בית בפרויקט מחיר למשתכן?

מיד עם היוודע דבר הזכייה בפרויקט. אתם אמורים לקבל אליכם חוזה מכר כולל המפרט של הדירה בה זכיתם. את הבדיקה רצוי לבצע בשני מועדים:

  • במהלך הבנייה, בשלב שרובה עומד.
  • רגע לפני קבלת המפתח.

אם אינכם מצליחים לעמוד בביצוע שתי בדיקות, חשוב לפחות לבצע אחת מלאה לפני הכניסה לדירה. ככל שנוכל לבצע את בדיקת הבית מוקדם יותר, כך נוכל לאתר ליקויים ופגמים טרם כניסתכם לבית ולבצע את התיקונים לפני פריקת הארגזים ובכך להימנע מכאבי ראש ועגמת נפש מיותרים. נדגיש כי במידה ומתגלים ליקויים/ פגמים, אחריות התיקון חלה כמובן על הקבלן המבצע.

מטרופולין. בדק בית לדירות מחיר למשתכן

וכעת, משהסברנו מדוע בדק בית בדירות מחיר למשתכן חשובה מאין כמותה, אנו מניחים כי גם ברור לכם כי זהות החברה המבצעת את בדק הבית חשובה מאין כמותה, שכן, מדובר בפרויקט ממשלתי עם תקנים רבים ושונים (הרבה אותיות קטנות) ורק חברה מנוסה ומקצועית כמו "מטרופולין "תוכל לגלות את כל הליקויים והפגמים הגלויים והנסתרים מהעין.

דירות מחיר למשתכן, נחשבות לבעלות מפרט בסיסי, מה שמאפשר לבודק מקצועי לבצע את הבדיקה ביתר מהירות מאשר דירה המעוצבת בהתאמה אישית לרוכשים, כך שאת ממצאי הבדיקה תקבלו במהירות גבוהה.

אנו מאמינים כי הדירה שלכם היא פרויקט חייכם ולכן, אסור להקל ראש בכניסה לדירה חדשה, למרות השמחה הברורה שכרוכה בכך. הזמינו בדק בית ואפשרו לעצמכם לישון בשקט.

חברת מטרופולין נחשבת למובילה בתחום בדק הבית. אנו מעניקים ללקוחותינו את השירותים הבאים: בדק בית כולל בדיקת טיח, צבע, ריצוף, חיפויים, אינסטלציה, שיפועים לניקוזים, איטום, אלומיניום (כולל אלומיניום בפתחים) ממ"ד, נגרות ועוד. בנוסף, אנו מבצעים פיקוח בנייה וניהול פרויקטים, בדק בית לכל סוגי הנכסים (פרטיים/ מוסדיים/ תעשייה/ מפעלים. בדק בית לנכסי יד 2 בדיקת רכוש משותף וביקורת מבנים.

אנו מחזיקים בציוד ובכלי מדידה המתקדמים ביותר ובסיומה של כל בדיקה יפיק הבודק דוח מפורט על ליקויי הבנייה והבלאי בנכס (במידה וקיימים).

אנו מעניקים שירות מקצועי לכמה מהחברות המובילות במשק ועובדים לצד קבלנים ויזמים בשטח בפרויקטים באזור המרכז.

נשמח לעמוד לרשותכם,

חברת מטרופולין גרופ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *