בדק בית בתל אביב

תל אביב, העיר שרבים מאיתנו הישראלים רוצים לגור בה, אך גם איננו יכולים להרשות לעצמנו לרכוש בה נכס למגורים. בשל עלייתו הבלתי נלאית של מחירי הנדל"ן בעיר הגדולה והביקוש העולה על ההיצע בכל הנוגע לדיור בת"א, כוחם של בעלי הדירות בעיר, הוא עצום והם מנצלים את העובדה הזו, כדי להציע לשוכרים ולרוכשים, חללי מגורים מתבלים (עם המון ליקויים קוסמטיים, פונקציונליים ובטיחותיים) במחירים מופרזים. הפשרה הזו, שאותה מוכנים לעשות רוכשי דירות לא מעטים, עלולה להכניס אותם להרפתקאה מאוד לא סימפטית, אם לאחר החתימה על חוזה המכר והמעבר לנכס, ייתגלו עוד ועוד ליקויים שעלולים להכניס אתכם ל"מערבולת" של הוצאות כספיות ולייצר לכם כאב ראש בשל ההתעסקות שתידרש ממכם, לשכור אנשי מקצוע, לפנות את הדירה לצורך העבודות וכד'.

תהליך בדק הבית הוא זה שעשוי להושיע אתכם מקבלת "החלטה עיוורת" לגבי הדירה שלגביה אתם מתעניינים ברכישה. מטרתו של שירות זה, הינה לבחון את מצב המבנה דרך עיניים מקצועיות של אדם בעל רקע הנדסי, אשר יוכל לאתר עבורכם את כל מנעד הליקויים שיכולים להיות בנכס (אם זה מנסיבות של בלאי טבעי שמתרחש במרוצת השנים ואם זה בעקבות ליקויי בניה מובנים מראשית דרכו של המבנה) ולמנות את כולם בצורה מפורטת בדו"ח ליקויי הבנייה שינפיק לכם בסיום התהליך. דוח זה הינו בעל קבילות משפטית ויוכל להשיג עבורכם שלוש מטרות עיקריות:

מה כלול במסגרת השירות של בדק בית בתל אביב?

ישנם מספר רבדים שנבחנים במסגרת בדק הבית. רבדים אלה כוללים בין היתר את הנושאים המרכזיים הבאים:

  1. הנדסה – בדיקה הנדסית המתבצעת בידי מומחה מטעם חברת הבדק בית. מטרתה של בדיקה זו, היא לבחון את יסודות המבנה- את עמידותו ויציבותו, כאשר התמקדות מיוחדת תינתן לנכסים שבהם קיימות תוספות בנייה שהתווספו על ידי בעל הנכס.
  2. תקני בנייה – כדי להבטיח את בטיחותם של כלל האזרחים במדינה , בכל מדינה מתוקנת קיימים תקני בנייה המתייחסים לרבדים שונים של בטיחות. במסגרת תהליך בדק הבית,  ייבחנו כל הנתונים ה"יבשים" של המבנה על מנת להבטיח כי הם חופפים לתקני הבנייה וכי המבנה בטיחותי עבור השוהים בו בשורה התחתונה.
  3. בידוד תרמי ובידוד ורעשים – מבנה מגורים אמור לספק לדייריו הגנה מפני חום / קור ורעש קיצוניים שעלולים להגיע מהסביבה שמחוצה לו. במידה וקיימים ליקויי בידוד במבנה, עלול להיווצר מצב שבו נפגעים שלוותם ובריאותם של בעלי הנכס. מומחה בדק הבית, יבצע עבורכם בדיקות בידוד באמצעות ייעודי ומתקדם לזיהוי פגמים בבידוד ויידע לשים אצבע על אלה אם קיימים ולפרטם בדוח הסופי.
  4. תשתית חשמל – חברת בדק הבית תבחן עבורכם את מערכת בנכס המיועד לרכישה. מומחה מטעמה יבדוק את תקינותה של המערכת – יכולתה לעמוד בעומסים ובטיחותה.
  5. תשתית מים ואינסטלציה – בכל דירה ישנן תשתית המעבירה מים ומנקזת ומפנה אותם לאחר שימוש. אין זו תקלה נדירה שצינורות המים שעוברים בקירות הבית, מייצרים רטיבות העלולה לגרום נזקים בטיחותיים וקוסמטיים במבנה.דירות רבות בתל אביב, הן ישנות מאוד ולא תוחזקו בצורה מיטבית במהלך השנים. תקלות בצנרת המים בנכסים אלה ונזילות בקיר/תקרה, הן מראה די שכיח בעיר זו.
  6. בדיקת ריצוף, תקרה וגג – בדיקת רצפה ועד תקרה הכוללת את הפאנלים, קירות פנימיים, חלונות ופתחים אחרים.
  7. בדיקת תשתית הגז בנכס – בדיקת תקינות ובטיחות קו הגז בדירה.

כאמור קודם לכן, בתום הבדיקה ינותחו הממצאים  ויועברו אליכם בדו"ח פרטני הכולל את מנעד הנושאים האמורים למעלה (ועוד אחרים נוספים) והמלצות בהתאם למצב. בנוסף יצורפו גם תמונות של הליקויים לצורך המחשה.

באלה מקרים מומלץ לכם לפנות לחברת בדק בית בתל אביב ?

  • דירת יד שנייה / רכישת דירה ישנה – רכישת דירה שהתגוררו בה כבר תקופה, היא אינה צעד פשוט לביצוע. מעבר למחיר המבוקש דורשים הבעלים הנוכחיים על הנכס, אם אינכם בעלי רקע מקצועי בבנייה / הנדסה, אינכם יכולים לאמוד על טיב חלל המבנה, מבחינות שונות. אם אין מדובר בליקויים / בלאי בולט לעין, לא תדעו שאותם פגמים קיימים במבנה – דבר העלול לעלות לכם בהרבה כסף ואנרגיות שיתבזבזו לכם לאחר רכישת הדירה מבלי לשכור את שירותיה של חברת בדק בית. בדק בית בדירה מיד שנייה בעיר העברית הראשונה, הוא בגדר הכרח לפני ביצוע עסקת רכישה יקרה של נכס למגורים בעיר (בכל זאת, הנדל"ן כאן הוא מהיקרים בעולם).
  • דירה חדשה מקבלן – אז נכון, רבים ממכם ישאלו את עצמם למה אני צריך לעשות בדק בית לנדל"ן "חדש מהניילונים"? הרי על פניו לא אמור להיות בלאי בדירה חדשה לגמרי, שעוד אף אחד לא גר בה והסב לה נזקים. אולם המציאות היא אחרת לגמרי כמובן, שכן דברים כמו טעויות אנוש בתכנון האדריכלי ובבנייה עצמה, חסכון מכוון בחומרי הבנייה, שנעשו במסגרת עבודות הבנייה ועוד חריגות מתקני הבנייה שבחוק, עלולים להופיע גם במבנה שנמסר לכם ישירות מהקבלן. אז עוד לפני שאתם נכנסים לדירה וחוגגים את רכישתה המרגשת של הדירה החדשה שלכם בת"א, עשו לעצמכם טובה והוסיפו לתקציב הרכישה של הנכס שלכם, גם את בדק הבית (הוצאה המתגמדת בהשוואה לעלות רכישת הדירה). בכך, תוודאו שנתוני הדירה שקבלתם אכן עומדים בדרישות התקן והיא מציעה לכם חווית מגורים גבוהה ובטוחה, כפי שמשתקף מחוזה המכר של הדירה.

איך בוחרים חברה לבדק בית בתל אביב ?

הדבר הכי חשוב לעשות, שאתם בוחרים את חברת בדק הבית הבאה שלכם, הוא לבדוק את הניסיון המעשי שלה, בדגש על אזור הנדל"ן בו אתם מעוניינים לקנות נכס. נטייתכם צריכה להיות, להעדיף בודקי בית עם נסיון עשיר בענף הבנייהולא חברה חדשה שצצה לפני כמה ימים.

לחברת מטרופולין גרופ בדק בית, ישנו ניסיון של למעלה מעשור בתחום וספציפית באזור גוש דן והמרכז.

חיסכו מעצמכם עוגמת נפש והוצאות מיותרות והזמינו בדק בית לדירה הבאה שלכם במרכז.

למידע נוסף והזמנת בדק בית בתל אביב>>

חברת בדק בית בתל אביב - מטרופולין גרופ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *