בדק בית במרכז - מטרופולין גרופ

בדק בית במרכז

רוב האנשים בישראל (ובמקומות רבים אחרים בעולם) רוצים לגור באזור מרכז הארץ ולהיות קרובים למרבית מקומות התעסוקה הנחשבים ולשפע אתרי תרבות ובילוי – במרחק נסיעה קצר ברכב או אפילו מרחק הליכה / דיווש באופניים.

אולם מטבע הביקוש הענק, הנדל"ן באזור זה, הוא יקר ולא מעט זוגות ומשפחות צעירות יתקשו לרכוש נכס למגורים, שמור ובמחיר סביר ביישובי המרכז. בשל כך, בעלי הנכסים באזור זה, מנצלים את המצב ומציעים דירות רוויות בליקויים ותקלות (שנוצרו מבלאי והזנחה של הנכס) שלעין שאינה מקצועית, יהיה קשה עד בלתי אפשרי לזהות את הבעיות בנכס. רק ביצוע בדק בית בידי איש מקצוע מוסמך ומתאים יוכל לאתר עבורכם את כל הליקויים והבלאי בנכס ולמנוע ממכם לרכוש נכס שנראה זול (באופן יחסי) על הנייר, אך עלול להכניס אתכם למפולת של הוצאות תיקונים בהמשך.

למי ממכם שאינו מכיר את המושג "בדק בית לפני קניה…השגור בפי כל, זוהי ההזדמנות להכיר את הנושא הזה לעומק, במאמר זה.

חברתנו, מטרופולין בדק בית מתמחה מזה שנים רבות בבדיקת נכסים / מבנים ומספקת דו"ח מפורט ומורחב אודות הנזקים הקיימים בנכס, או כאלו העלולים לקרות בטווח זמן קצר ועלולים להשפיע לרעה על איכות החיים שלכם בבית החדש שקניתם. מדובר בהשקעה קטנה כעת לעומת השקעה גדולה מאד בשנים הקרובות וחסכון עצום בעוגמת נפש, הוצאה כספית משמעותית ואף לינה מחוץ לבית עד לתיקון הלקויות וכל הכרוך בכך.

אנחנו בחברת מטרופולין בדק בית מתמחים מעל 10 שנים, בבדיקת דירות חדשות באזור המרכז (בעיקר אך לא רק) –  דירות יוקרה ומגדלי מגורים אקסקלוסיביים (עליהם קראתם ככל הנראה בשנים האחרונות). במגדלים אלו בעלי הדירות שילמו מיליונים רבים ואף עשרות מיליונים בעבור דירת חלומות או דו פלקס במרכז תל אביב, אבל החלום ושברו אל מול המציאות בהם החיים בדירה רחוקים מלהיות מוגדרים "איכות חיים". לכן המומחיות שלנו כבעלי מקצועי וותיקים ומהנדסים היא לאתר מראש כשלים מסוג זה ולאפשר לרוכש הפוטנציאלי לקבל החלטות מוכשלות המבוססות על בדיקה מקצועית.

באלו מקרים מומלץ לבצע בדק בית טרם הקניה ?

בעקרון, כל נכס המוגדר כמבנה קבוע צריך לעבור בדיקה לפני קנייה, בין אם מדובר בדירה או בית פרטי למגורים, או חנות או מפעל המשמש לעסקים שונים ומגוונים. גם אם הנכס קטן כגון דירת חדר או בית פרטי ענק המשתרע על 3 קומות.

כל מבנה שהוא, מומלץ שייבדק בטרם רכישתו., שכן גם אם אתם בעלי דירה בבניין או בעל עסק שהחליט לרכוש מבנה תעשייתי או אחר אשר ישרת את העסק שלו, אתם חייבים לדעת מה מסתתר מאחורי הקירות שאתם עומדים לקנות, והאם הנכס אכן ישרת את מטרתו ולא יעביר את בעליו החדשים בדרך חתחתים קשה ומייגעת.

סוגי נכסים להם מומלץ לבצע בדק בית:

  • דירה חדשה לחלוטין– בין אם נרכשה מהקבלן ישירות או מהדיירים, חובה לבצע בדיקות מעמיקות שכן רבים מהקבלנים כיום עושים שימוש בחומרים המהווים תחליפים לחומרי הבנייה האיכותיים ביותר.

מכאן, שרמת העמידות של הצנרת, ברזים, חוטי חשמל ולמעשה כל מה שנמצא בתוך הקיר הנה מפוקפקת בלשון המעטה וחובה לבדוק עם מכשור וציוד מתקדם האם אכן הקבלן סיפק לכם את מה שהוא התחייב לגביו.

  • דירה יד שניה: רוב בעלי הדירות הרוכשים דירה ביד שניה לא מבצעים בדק בית שכן הנכס נראה להם בסדר גמור (על פניו) ולעיתים אף יוצג לכם לאחר "שיפוץ" אשר נועד לייפות ולכסות נזקי מים מהעבר/הווה, בעיות של צנרת וכו'.

לכן, יש לשים לב כי צבע על הקיר, הוא כשמו כן הוא ולא יותר מכך!

  • חנות/מפעל/נכס למטרות עסקים: כמו בעל דירה שאינו יכול להרשות לעצמו לרכוש נכס ובו נזקים, כך גם בעל עסק לא ירכוש חנות /מפעל או מבנה מסחרי העלול להוות מטרד כלכלי ומעמסה על העסק, במקום להשביחו. לדוגמא: צינורות לחץ אוויר, צנרת מים, ביוב ותשתיות אחרות הנדרשות לתקינות העבודה. כל נזק ולו הקטן ביותר עלול לגרום לנזק כלכלי, איחור באספקת המוצרים ללקוחות וכו'. לעיתים אף הטלת עיצום כספי על אי עמידה בזמנים להם התחייבה החברה. שלא לדבר על אובדן מוניטין ושביעות רצון לקוחות.

מה אנו בודקים בבדק בית:

  • בדיקת המבנה מבחוץ לזיהוי כשלים מהותיים כגון: קירות, גג, מעקות ומדרגות, גדר. ציפוים חיצוניים וכו'.
  • בדיקות שלד והשוואה בין תוכניות הבנייה המקוריות למבנה בפועל, כולל חריגות בנייה וכו'.
  • בדיקת רצפה ועד תקרה הכוללת את הריצוף, פנלים, קירות פנימיים, חלונות ופתחים אחרים.
  • בדיקת צנרת מים וביוב לאיתור נזילות סמויות בתוך הקירות/רצפה.
  • בדיקת תשתית חשמל: תקינות החיווט בתוך הקירות, שקעים/תקעים ועמידה בתקן הישראלי בכל היבטי החשמל, החל מלוח המפסקים וכלה בנקודת התחברות לקיר.
  • בדיקת מפגעים תרמיים, בריחת חום/קור מפתחים שלא נאטמו כראוי, כולל בדיקת אקוסטיקה.
  • בדיקת מערכת גז: הולכת הגז על ידי בדיקת הצנרת, איתור נקודות חולשה במידה וקיימות.

בתום הבדיקה, ינותחו הממצאים  ויועברו אליכם בדו"ח מפורט הכולל את הנושאים שנבדקו והמלצות בהתאם למצב. מהניסיון שלנו במהלך השנים, לרוב הנכסים יש בעיות שאינן גלויות לעין שכן הם בתוך הקירות/צנרת. לעיתים מדובר בנזקים קלים לתיקון אך לצערנו ברבים מהמקרים מדובר בנזקים העלולים להגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר, ואף למנוע מעבר לבית החדש בשל גודל הנזק.

השתכנעתם מנחיצותו של בדק הבית וסקרנים לגבי כמה זה עולה?

המחיר של בדק בית במרכז, משתנה בהתאם לתוכן הבדיקה ובשביל להעריך עבורכם את העלות המדוייקת לבדיקה והפקת הדוח המפורט שתוכלו להגיש למוכר הנכס או לקבלן (במקרה של דירה מיד ראשונה), תוכלו לפנות אלינו ולקבל את כל המידע הרלוונטי.

אל תיקחו סיכון כאשר מדובר בהשקעה הכי גדולה שתעשו בחייכם, הן בהיבט הכספי והן בהיבט הנפשי / זוגי.

איך בוחרים חברה לבדק בית במרכז ?

הדבר הכי חשוב לעשות, שאתם בוחרים את חברת בדק הבית הבאה שלכם, הוא לבדוק את הניסיון המעשי שלה- הניסיון בשטח לאורך שנים. אתם צריכים חברה שלבודקים שלה יש נסיון עשיר בענף הבנייה וההנדסה ולא חברה חדשה שרק לפני רגע קמה עתה ורוצה להתגלח על הזקן שלכם.

כפי שכבר ציינו בדק בית הוא דבר חיוני מאוד עבור רוכש נדל"ן מיד ראשונה ובעיקר מיד שנייה, שאינו מעוניין לקחת את הסיכון של כניסה להרפתקאה עם נכס רווי בליקויים. הליך זה יכול יחסוך לכם הון רב ולכן אתם רוצים שיתבצע בידי חברה המעסיקה מקצוענים ואשר מבצעת את הבדיקות האלו בנדל"ן של המרכז- כבר מספר רב של שנים.

משרדי חברת מטרופולין גרופ ממוקמים בלב גוש דן ואנו בעלי ניסיון עשיר באבחון נכסים באזור זה.

חיסכו מעצמכם עוגמת נפש ונזקים כספיים גדולים והזמינו בדק בית לדירה הבאה שלכם במרכז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *