בדיקת בית לפני קנייה - מטרופולין בדק בית

בדיקת בית לפני קניה – מה כדאי לכם לדעת?

רכישת בית או דירה, היא אחת מההשקעות הגדולות והחשובות ביותר שיש למשפחה ולכן אין להקל בה ראש.

רכישת נכס למגורים/השקעה, כרוכה בבירוקרטיה מרובה, עמוסת טפסים וניירת ולא תמיד אנו יודעים או מבינים את המונחים השונים בהם אנו נתקלים.

אחד מהמונחים שחשוב להכיר הוא "בדיקת בית לפני קניה". אם אינכם מכירים את המונח ואתם עומדים לפני רכישת בית, פנו לעצמכם כמה דקות לקרוא את המאמר הזה.

מהי בדיקת בית?

בדיקת בית או בשמה התקני יותר- "בדק בית", היא ה-בדיקה החשובה ביותר שאתם חייבים לעשות לפני שאתם חותמים על העסקה, שכן, בדיקת בית היא בדיקה שנכנסת לרזולוציות של: קירות, תקרה, רצפה ושאר יסודות הנכס ומאתרת ליקויים ופגמים שאינכם יכולים לראות ב"עין בלתי מזויינת", או לחליפין, אינכם יודעים לחפש אחריהם.

אם ביצעתם בדיקת בית לפני הרכישה, אתם יכולים להיות בטוחים כי ההחלטה אם ללכת על העסקה או לוותר עליה לאור הממצאים – היא ההחלטה הטובה ביותר ולכן אל תוותרו על בדיקת בית לפני קניה!

איך מבצעים בדיקת בית?

בדיקת בית לא "עושים" אלא מזמינים איש מקצוע מוסמך (בעל רקע הנדסי), אשר הוכשר לבדק בית. המומחה שמגיע אליכם מבצע את הבדיקות הבאות:

 • בדיקת מערכת המים והניקוז.
 • בדיקת איטום.
 • בדיקת ריצוף וטיח.
 • בדיקת מערכת החשמל.
 • בדיקת רכיבי עץ ופרזול בנכס.
 • ועוד…

לתשומת ליבכם, חשיבותה של בדיקת הבית היא כי שבמידה והגעתם לסכסוך משפטי עם בעל הנכס / הקבלן ואתם נדרשים "להמציא" לביהמ"ש דוחות מקצועיים ומפורטיים מטעם מומחה מוסמך לתחום בדק הבית, אודות מצבו הלקוי של הנכס,אזי שדוח בדק הבית שינפיקו לכם בסיום הבדיקה, מהווה מסמך משפטי לכל דבר ועניין ויכולה להוות ראיה לטובתכם.

היה והחלטתם שלא לבצע בדיקת בית, לא תוכלו לבוא בטענות לאיש במקרה וייתגלו ליקויים בבית (קוסמטיים, במערכות הבית השונות ואף מסכני חיים).

האם צריך לעשות בדיקת בית לפני קניה גם לדירה חדשה?

התשובה היא כן ובוודאי. ביצוע בדיקת בית לנכס יד שנייה הוא מובן מאליו לרבים ממכם, אך לעתים רבות, שזה נוגע לבנייה של דירות או בתים חדשים, ישנה נטייה להאמין לקבלן / יזם הפרויקט שהכל תקין (כי הכל חדש) ונבדק ע"י מפקח מוסמך. האמנם? עם כל הכבוד לקבלן, זהו הנכס שלכם, זהו הבית שלכם ולכן אין לכם על מי לסמוך חוץ מעל עצמכם ולכן שכרו את שירותיה של חברה מקצועית ומוכרת אשר מבצעת בדיקות בית באופן יסודי ומקצועי ורק עם סיום הבדיקה והפקת הדוח המסכם, תוכלו לחתום (או לא) בראש שקט על ביצוע העסקה. בבדיקת בית חדש, מוודא הבודק כי מה שנכתב בחוזה  – מפרטים טכניים, שינויי דיירים וכיו"ב, מולא עד תום, כולל הוראות כיבוי אש, תקני חשמל, מכון התקנים ועוד.

בדיקת בית עם חברת מטרופולין, ראש שקט לכולם.

אז עכשיו, כשהבנו מהי בדיקת בית ומדוע היא חשובה לכם כל כך, חשובה לא פחות היא הבחירה הנכונה בחברה המקצועית והטובה ביותר, שיכולה לעשות עבורכם את בדיקת הבית באופן מקצועי וברמת שירות גבוהה ובלתי מתפשרת. חברת "מטרופולין" היא החברה המתאימה לכך בדיוק, לנו יש את הניסיון והידע הנרחבים ביותר בתחום בדק הבית, את הניסיון שלנו רכשנו מעבודת שטח ארוכת שנים ומתוך הכרה של ענף הבנייה על כל רבדיו.

אנו מעניקים שירות לחברות המובילות במשק ומשתתפים בפרויקטים רבים בכל רחבי הארץ, תוך מתן מענה מקצועי מיידי בשטח לקבלנים וליזמים. אנו מוודאים כי:

 • אין ליקויים או פגמים בעבודות הטיח, צבע, ריצוף, חיפוי הקירות, אינסטלציה וכדומה.
 • שהכל תקין מבחינת: השיפועים לפתחי הניקוז בחדרי הרחצה, גגות, מרפסות.
 • תקינות האיטום.
 • תקינות פתחים – דלתות וחלונות.
 • תקינות חדר ממ"ד.

חייגו למספר: 1800-077-307 ונשמח לעמוד לרשותכם ולבצע עבורכם בדיקת בית לפני קניה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *